2013 yılında en çok hangi diziler izlendi?
02.01.2014 16:36

 

2013 yılı geride kalırken, yıl boyunca büyük bir rekabet içinde olan televizyon dizilerinin reyting karnesi de açıklandı.

 

Reytinglerin nabzını tutan ve Twitter aracılığıyla duyuran ratingkurdu'nun verilerine göre, yılın en çok izlenen dizisi ATV'nin Kurtlar Vadisi Pusu adlı yapımı oldu. Uzun yıllardır ekranda bulunan dizi,  2013 yılındaki dizilerin rating yarışında rakiplerine büyük fark attı.

 

Kurtlar Vadisi, total grubunda yayınlandığı 34 bölümün 32′sinde birinci olduKurtlar Vadisi’nin yıllık ortalama ratingiyse 13,28 şeklinde açıklandı.

 

Dizilerin yarışında ikinci sırada son sezonu yayınlanan Muhteşem Yüzyıl yer aldı. Star ekranlarının sevilen dizisinin yıllık reyting ortalaması ise 9,97 oldu.

 

Üçüncü sırayı ise yine bir ATV yapımı olan Karadayı aldı. Karadayı dizisi ise Muhteşem Yüzyıl ile çok yakın bir reytingle üçüncü sırada. Dizinin yıllık ortalama reytingi 9,78.

 

2013 yılının komedi dizilerinin yılı olmadığı da ortaya çıktı. 10 dizinin yer aldığı listede hiçbir komedi dizisi yer almazken, en büyük çıkışı bu sezon yayına giren Samanyolu TV yapımı Küçük Gelin ve Fox TV'nin 2 sezondur süren dizisi Karagül yaptı. 

 

Kanal D ekranlarında 8. sezonunu yaşayan Arka Sokaklar ise ekranların en istikrarlı yapımı oldu. Kanal D'nin listede yer alan tek dizisi ise Arka Sokaklar... 

 

İşte yılın reyting bilançosu: