2014 yılının ilk yeni filmleri
03.01.2014 01:13


Seyirci, 2014 yılının ilk haftasında 5 yeni yapımla tanışacak. Düğün Dernek filminin hız kesmeden hasılat rekoru kırmaya devam ettiği bu haftalarda bu yapımlar, rekortmen film karşısında şans arayacak.

 

Tolga Çevik ile Ezgi Mola'nın başrolünü üstlendiği Patron Mutlu Son İstiyor, yeni haftanın gişe açısından iddialı yapımı. Old Boy ve Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı adlı filmler ise deneysel ve başarılı çalışma arayan izleyiciyi bekliyor. Altın Portakal fatihi Kusursuzlar filmi de bu hafta gösterimde.

 

-Halam Geldi: Erhan Kozan'ın yönettiği filmin oyuncuları Miray Akay, Tunç Oral, Melisa Celayir, Melis Kara, Görkem Eşgünoğlu ve Burçin Terzioğlu. Gazeteci Evrim Kanpolat'ın tanık olduğu gerçek bir olaydan uyarlanan film, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Rum köyü Limya (Lympia) sınırında Ezan seslerine Kilise çanının, Türk müziğine Yunan ezgilerinin eşlik ettiği sınır köyü Akıncılar'da Diyarbakırlı 3 çocuk gelinin dramını konu alıyor.

 

 

                           

 

 

-Old Boy: Spike Lee'nin yönettiği filmde, Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson ve Michael Imperioli rol alıyor. Park Chan-wook'ın İhtiyar Delikanlı (Oldeuboi) filminden uyarlanan film, uzun yıllar hapiste tutulan bir adamın, serbest bırakıldığında ortaya çıkan korkunç bir sırrı öğrenmesiyle değişen hayatını konu alıyor.

 

 

                          

 

 

-Patron Mutlu Son İstiyor: Klip yönetmenliğiyle tanınan Kıvanç Baruönü'nün yönettiği filmin başrolünde Tolga Çevik ile Ezgi Mola var. İki ünlü oyuncuya Murat Başoğlu, Erkan Can, Ersin Korkut ve Mustafa Uzunyılmaz'ın eşlik ettiği filmin konusu şöyle:

 

Yapımcı, senaryo yazarından mutlu sonla biten bir romantik komedi senaryosu ister. Bunun üzerine senaryo yazarı mutlu sonla bitemesi gereken film için kendisi yollara düşer. Senarist, kaldığı oteldeki genç bir kadına aşık olur. Kadının evlilik aşamasında olmasıyla mutlu son yazmaya çabalayan senarist, kendisini bir anda ''mutsuz sona'' yakın bir halde bulur ve komik olaylar birbirini kovalar.
 
 
 
                           
 
 

-Walter Mitty'nin Gizli Yaşamı (The Secret Life of Walter Mitty): Komedi filmlerinin sevilen oyuncusu Ben Stiller'ın kamera arkasına geçtiği ve başrolünü üstlendiği filmdeki rol arkadaşları Kristen Wiig, Shirley MacLaine, Adam Scott, Kathryn Hahn ve usta aktör Sean Penn. 

James Thurner'ın öyküsünden uyarlanan film, bir dergide fotoğraf negatifleri amiri olarak çalışan Walter Mitty'nin bir anda gerçek ötesi hayaller görmeye başlamasıyla değişen fantastik yaşamını konu alıyor. Film, özellikle Ben Stiller'ın başarılı performansıyla eleştirmenlerden tam not aldı. 

 

 

                            

 

 


-Kusursuzlar: Ramin Matin'in yönettiği filmin oyuncuları İpek Türktan, Esra Bezen Bilgin, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroglu ve Suna Selen. 50. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En iyi film", "En iyi yönetmen" ve 4. Malatya Film Festivali'nde ise "En iyi kadın oyuncu" ödüllerine layık görülen Kusursuzlar filminde tatile çıkan iki kardeş Yasemin ve Lale, kaçtıkları travmatik geçmişlerinin hayaletleriyle boğuşuyor.