Bu kez şeytanın bacağını kırabilecek mi?
10.01.2014 00:50

 

Sinema kariyerinde Oscar ödülü konusunda makus talihi olan ünlü aktör Leonardo DiCaprio'nun bu kez şeytanın bacağını kırmaya hazırlandığı yorumları yapılıyor.

 

Daha önce 2 kez Altın Küre, 3 kez Oscar'a aday gösterilen DiCaprio, çok başarılı bir oyuncu sergilediği ''Zincirsiz-Django Unchained'' filmiyle geçen yıl Oscar ödülüne aday gösterilmediği için Amerikan Sinema Sanatları Akademisi eleştiriye uğramıştı. Bu yıl Wall Street Kurduğu-The Wolf of Wall Street filmindeki Jordan Belfort rolüyle ''En İyi Erkek Oyuncu'' dalında Altın Küre-BAFTA'ya aday gösterilen DiCaprio'nun 2005 yılından bu yana alamadığı bu ödülü almasıyla beraber önünün açılabileceği belirtiliyor.

 

Yönetmenilğini Martin Scorsese'nin üstlendiği film, ikilinin 2002 yılındaki New York Çeteleri ve 2010 yılındaki Shutter Island filminden sonra yeni birlikteliği olacak. 

 

Leonardo DiCaprio'nun ödül için çok sıkı rakipleri olduğunu da söylemek gerekiyor. Oyuncunun en güçlü rakibi 12 Yıllık Esaret-12 Years a Slave filmindeki rolüyle Chiwetel Ejiofor, American Hustle filmindeki rolüyle Christian Bale, Kaptan Philips filmindeki rolüyle Tom Hanks ve Nebraska filmindeki rolüyle Bruce Dern olacak. 

 

Kazananlar, 16 Şubat'ta Londra'da açıklanacak. Altın Küre Ödülleri, Oscar ödüllerinin habercisi olarak kabul ediliyor. Altın Küre ödülü kazanan birçok film, oyuncu ve yönetmen, ardından Oscar da kazanıyor.

 

-Wall Street Kurdu

 
Son olarak Muhteşem Gatsby rolünde kamera karşısına geçen yetenekli aktör Leonardo DiCaprio, yine biyografik bir yapımla izleyici karşısında. Gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlanan ve Amerikan borsası Wall Street'te çalışan komisyoncu Jordan Belfort'u canlandıran DiCaprio, onun sefahatla geçen hayatını anlatan filmde yine yeteneğini konuşturuyor. 

 

Usta yönetmen Martin Scorsese'nin yönettiği filmde, DiCaprio'nun rol arkadaşları Matthew McConaughey Jonah Hill Ethan Suplee ve  Jean Dujardin. Filmin konusu şöyle:

 

24 yaşında genç ve hırslı bir adam olan Jordan Belfort, yatırımcıları aldatarak kısa zamanda köşeyi döner. Kısa zamanda tonla para kazanıp o parayı aynı zamanda çabucak harcayabilen birisi olur. Uyuşturucu kullanan, fahişeler ile ilişkiye giren pahalı ve pis bir hayatı vardır.