The Newsroom sevenlere bir iyi, bir de kötü haber
14.01.2014 00:10


Bir televizyonun haber merkezinde yaşanan olayları konu alan ve izleyicilerinin uzun süredir yeni bölümlerini beklediği The Newsroom yapımcısından dizi takipçilerine bir iyi, bir de kötü haber geldi.

 

The Hollywoodreporter'ın haberine göre, HBO tarafından, başrolünü Jeff Daniels'ın üstlendiği ve 2. sezonu heyecanlı biçimde biten dizi için açıklama yapıldı. HBO Programlar Bölümü Başkanı Michael Lumbardo tarafından yapılan ''Dizinin yeni bölümleri yayınlanmazsa şok olurum'' açıklaması ve Jeff Daniels'ın yeni sezonun çekilebileceği açıklamalarından 6 ay kadar sonra Aaron Sorkin beklenen duyuruyu yaptı. 

 

Sorkin, dizinin 3. sezonunun üzerinde yapımcılar Alan Poul ve Scott Rudin ile çalışmaya başladıklarını belirtirken, seyirciye bir de kötü haber verdi. Buna göre, The Newsroom 3. sezonuyla ekrana geri dönecek ama bu sezon fenomen dizi için final sezonu olacak.

 

Aralık 2012'de ekran serüvenine başlayan ve her iki sezonu arasında da uzun aralar verilen dizi, 14 Temmuz 2013 tarihinde 2. sezonunu bitirdikten sonra izleyici yoğun bir bekleyişe girmişti. 

 

Dizinin 2. sezonu şu gelişmelerle bitmişti:

 

-Haber merkezinde çalışan bir elemanın röportajda tahrifat yapması nedeniyle bir yalan haberi yayınladıkları için toplu halde istifa eden ekip, yöneticilerin ısrarı ve kendi kararları üzerine devam kararı almıştı.

 

-Anchorman Will McAvoy (Jeff Daniels), uzun süre önce ayrıldığı ve haber merkezinde beraber çalıştığı eski sevgilisi McKenzie'ye (Emily Mortimer) evlenme teklif etmiş, McKenzie de bu teklifi kabul etmişti.

 

-Sürpriz bir şekilde Thomas Sadoski'nin kendisine uzun süredir aşık olduğunu, hatta açık artırmada isim vermeden kitabını rekor fiyata satın aldığını öğrenen Sloan Sabbith, seçim gecesi haber merkezine girerek onu öpmüş, böylece aşkları başlamıştı.

 

-Jim Harper, sevgilisiyle ilişkisini sürdürmeye karar verse de Maggie Jordan'ın bilgisayarına, sadece ikisinin bildiği bir sinyal gönderilmiş, bu da bölümün finali olmuştu.