Kanserle mücadeleden Peter Pan ile mücadeleye
24.01.2014 21:21

 

Geçtiğimiz aylarda kanser teşhisi ve sonrasında geçirdiği operasyonla gündeme gelen ünlü aktör Hugh Jackman, tedavisinin ardından beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor.

 

The Hollywoodreporter'ın haberine göre, Jackman, Warner Bros. tarafından beyazperdeye getirilen Peter Pan filminde kötü adam Kara Sakal'ı canlandıracak. Yönetmenliğini Joe Wright'ın yapacağı filmde, Hugh Jackman, Peter Pan'in azılı düşmanı Kaptan Kara Sakal rolünde izleyici karşısına çıkacak.

 

Sinema izleyicisinin kötü adam rolünde görmeye fazla alışkın olmadığı Jackman'ın da kadrosunda yer aldığı film, 17 Temmuz 2015'te vizyona girecek. 

 

Warner Bros. sözcüsü, film kadrosunda Jackman'ın da yer alacak olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek,  "Hugh Jackman, her zaman beyazperdede unutulmaz rollere imza atmıştır. İnanıyoruz ki Peter Pan macerasında da Kara Sakal'ı en başarılı biçimde canlandıracak'' dedi.  


Senaryosunu Jason Fuchs'un kaleme aldığı filmde ''Kanca-Captain Hook'' karakteri için de Garrett Hedlund'a teklif götürüldü.


Hugh Jackman, son dönemde ayrıca Chappie ve X-Men: Days of Future Past adlı yapımlarda rol alıyor. 

 

Cilt kanseri teşhisini Twitter aracılığıyla duyuran Jackman, 1. evrede yakalanan cilt kanseri nedeniyle burnundan operasyon geçirdiğini hayranlarıyla paylaşmıştı.