Bu hafta sinemalarda 2 yeni film var!
30.01.2014 22:08

 

Başrolünü Ata Demirer ile Demet Akbağ'ın üstlendiği Eyyvah Eyvah 3 adlı filmin çok sayıda salonda gösterime girmesi nedeniyle bu hafta 2 yeni yapım izleyiciyle buluşacak. Haftanın ikinci vizyon filmi Geçmiş-La Passe adlı yapım olacak.

-Eyyvah Eyvah 3: Yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği filmin oyuncuları Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak, Salih Kalyon, Tarık Ünlüoğlu, Ayşenil Şamlıoğlu ve Serra Yılmaz. 

Çekimleri Çanakkale'nin Geyikli beldesinde gerçekleştirilen filmin konusu şöyle:

 
Hüseyim Badem, babasını bulduktan sonra hayatının aşkı olan Müjgan ile evlenmiş, kendisi de zabıta olmuştur. Yol arkadaşı Firuzan ise şöhretine şöhret katmıştır. Hüseyin Badem, babasını bulduktan sonra hayatının aşkı Müjgan'la da nihayet evlenmiştir. Mutlulukları Müjgan'ın hamilelik haberiyle bir kat daha artmıştır. Ancak çiftin hayatı maddi zorluklarla mücadele etmekle geçmektedir. Hüseyin dha fazla para kazanabilmek için geceleri yörenin en izbe mekanlarında bile klarnetini çalmaya devam etmektedir.
 
 
 
                             
 
 
 
 
-Geçmiş (La Passe): Asghar Farhadi'nin yönettiği filmde Bérénice Bejo, Tahar Rahim, Ali Mosaffa, Sabrina Ouazani, Babak Karimi ve Valeria Cavalli rol alıyor. Filmin konusu şöyle:
 
4 yıllık ayrılıktan sonra , karısı Marie'nin çağırması üzerine Ahmad, Tahran'dan Paris'e geri döner, geliş amacı boşanma davasıyla ilgili belgeleri tamamlamaktır. Kısa süreliğine yaptığı bu ziyaret esnasında eski eşi Marie'nin kızı Lucie'yle son derece sancılı ilişkisinin farkına varır. Bu duruma el koyarak düzeltmek için çaba harcamaya karar veren Ahmad'in uğraşları , eski ve kuytuda kalmış bir sırrın ortaya çıkmasıyla sonuçlanacaktır.