İşte Oscar gecesinin en iyi konuşması!
03.03.2014 19:14

 

 

Oscar ödülleri sahiplerini bulurken, gecede altın heykelciği ilk kucaklayan isim aktör ve şarkıcı Jared Leto oldu. Dallas Buyers Club filmiyle ''En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'' ödülünü kazanan Leto, aynı zamanda Oscar gecesinin en iyi konuşmasına da imza attı.

 

Konuşmasında hem insan haklarına, hem de kendi özel yaşamına ilişkin önemli vurgularda bulunan sanatçının konuşması çok başarılı ve samimi bulundu. İşte o konuşma:

 

''Merhaba sevgili aday arkadaşlarım. Burada sizlerin karşısında olmaktan çok gururluyum. Teşekkürler...

 

Yıl 1971... Bossier City, Louisiana. Genç bir kız ikinci çocuğuna hamile olduğunu öğrendi. Liseden atılmış bir kızdı. Bekar, çocuğunu tek başına büyüten bir anne... Ama bütün bu kötü şartlara karşın kendisi ve çocuğu için daha iyi bir yaşam kurdu. O bizlere yaratıcı olmayı öğretti. Çok çalışmayı öğretti. Ayrıca imkansıza ulaşmayı... O kız benim annemdi ve bu gece o da burada. Bana düşlemeyi ve onları gerçek kılmayı öğrettiği için teşekkürler.
 


Kardeşim Sharon... Benimle Thirty Seconds to Mars'ta (Jared Leto tarafından kurulan rock topluluğu) inanılmaz bir macerayı paylaştığın için teşekkürler... Gerçek bir sanatçısın ve dünyadaki en iyi kardeşsin. 


Dünyanın dört bir yanında, Ukrayna'dan Venezuela'ya kadar (her iki ülkede de direnişler sürüyor) bizi izleyen düşleri olan insanlar... Kalplerinizdeki düşlerinizi gerçekleştirmek için mücadele verdiğinizi biliyoruz. İmkansız mümkündür ve biz buna inanıyoruz.


Focus Feautures, Jean Marc. Matthew. Jennifer. Bütün Dallas Buyers ekibi... Mick Sullivan. Jim Toth. Robin Baum. Jason Weinberg. Emma Ludbrook ve Cali Adams. İnancınız için sizlere teşekkürler. 


Bu ödülü AIDS'ten hayatını kaybeden 36 milyon cesur ruh için alıyorum. Ve kim oldukları ve seçimleri için haksızlığa uğrayan herkes için Bu gece burada tüm dünyanın önünde sizler için duruyorum ve sizlerleyim...''
 

Leto'nun konuşması, davetliler tarafından dakikalarca alkışlandı.