Kaptan Amerika rekora uçuyor!!
21.04.2014 18:33

 

Marvel'ın ünlü çizgi romanından beyazperdeye aktarılan Kaptan Amerika-Captain America, dünya çapında çok büyük bir gişe rekoruna imza attı.

 

Entertainment Weekly'nin haberine göre, Kaptan Amerika serisinin ikinci filmi "Captain America: The Winter Soldier-Kaptan Amerika: Kış Askeri", 3. haftasını da bir numara olarak bitirdi. Film, 17. gününde Kuzey Amerika sinemalarında (Kanada hariç tüm Kuzey Amerika) 201 milyon 526 bin, Kuzey Amerika hariç tüm diğer ülkelerde 385 milyon 100 bin olmak üzere toplamda 586 milyon 626 bin dolar gişeye ulaştı. 

 

Anthony ve Joe Russo tarafından yönetilen film, serinin 176 milyon 65 bin dolarlık Amerika hasılatı elde edebilen 2011 yapımı Captain America: The First Avenger filmini de fersah fersah geride bıraktı. Bu film, dünya çapında da 370 milyon 569 bin dolar gişe yapmıştı.

 

 

                                       

 

 

 

Kaptan Amerika'yı Chris Evans'ın canlandırdığı filmde, ünlü yıldız Scarlett Johansson ile Türkiye'de İntikam adlı çevrimi yapılan Revenge serisindeki Emily karakteriyle tanınan Emily VanCamp ile Morgan Freeman da rol alıyor. 

Filmde olaylar şöyle gelişiyor:

 

S.H.I.E.L.D. üyesi bir arkadaşı saldırıya uğrayınca Steve, dünyayı tehlikeye atan bir entrika ağının içine çekilir. Kara Dul (Black Widow) ile güçlerini birleştiren Kaptan Amerika, kendisini susturmak için gönderilen profesyonel katillerle savaşırken bir yandan da giderek genişleyen bir komployu ortaya çıkarmak için çabalamaktadır. Bu kötü niyetli oyunun foyası meydana çıkınca Kaptan Amerika ve Kara Dul yeni arkadaşları Falcon’dan yardım isterler. Fakat kısa süre sonra kendilerini hiç beklenmedik ve zorlu bir düşmanla; Kış Askeri ile karşı karşıya bulurlar.

 

Konusu, ilk kez 1941 yılında yayınlanan ve popülerliğini hiç bir zaman kaybetmeyen Marvel çizgi romanlarına dayanan “Kaptan Amerika: Kış Askeri”nin yapımcılığını Kevin Feige, yönetmenliğini ise Anthony ve Joe Russo üstleniyor. Filmin senaryosu Christopher Markus & Stephen McFeely’e ait. Filmin oyuncu kadrosunda Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp, Hayley Atwell ile Alexander Pierce rolünde Robert Redford ve Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson yer alıyor.


Yönetmen: Anthony ve Joe Russo

Yapımcı: Kevin Feige

Baş Yapımcılar: Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo, Alan Fine, Stan Lee

Senaryo:  Christopher Markus & Stephen McFeely 

 

Oyuncular: Chris Evans, Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Frank Grillo, Emily VanCamp, Hayley Atwell ile Alexander Pierce rolünde Robert Redford ve Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson.