Meydan İvedik'ten Nuh'a kaldı!
17.12.2015 01:29

 

Başrolünü ünlü aktör Russell Crowe'un üstlendiği Nuh: Büyük Tufan filmi, son dönemde yerli komedi yapımlarının ağırlıkta olduğu gişe yarışına el koydu. Film, 9. haftasını geride bırakan Recep İvedik'in hız kesince haftanın en çok izlenen yapımı Nuh: Büyük Tufan oldu.

 

Gişe yarışında gösterime girdiği 3 haftadır fırtına gibi esen Nuh: Büyük Tufan, geride bıraktığımız hafta sonunda da gişenin lideri oldu. Film, hafta sonunda 100 bin 737 izleyiciyi sinema salonlarına çekerken, toplamda 824 bin 621 izleyiciye ulaştı.

 

Mandıra Filozofu filmi, haftayı ikinci sırada tamamladı. Nuh: Büyük Tufan gibi 3. haftasını geride bırakan film, toplamda 466 bin 240 seyirciye ulaştı.

 

Haftanın üçüncü en çok izlenen filmi ise Rio 2... Film, 2. haftasını geride bırakırken, toplam seyirci sayısı ise 197 bin 930 oldu. Box Office Türkiye verilerine göre, gişe yarışında geride kalan haftanın sonuçları şöyle:

 

 

-Nuh: Büyük Tufan

 

Kabil'in soyundan gelen insanoğlu, kuşaklardır Yaradan'ın çizdiği iyilik yolundan sapmış, dünyanın tüm güzelliklerini ve nimetlerini sonuna kadar emip tüketerek yeryüzünü yaşanmaz hale getirmiştir. Dahası bir parça et için her türlü ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet ve kaos normal hale gelmiştir. İnsanlığın bu sefil hali karşısında Nuh rüyasında, Yaradan'ın kendisini yaşanacak büyük bir tufana karşı uyardığını görür. Yaradan ondan büyük bir gemi inşa etmesini ve yeryüzünde yaşayan tüm hayvan cinslerinden bir çift almasını emreder. Bu gemi aynı zamanda ailesinin de tek kurtuluşu olacaktır. Tufanın yaklaşmakta olduğunu öğrenen sapkın insanoğlu ise geminin içine girmek için Nuh'a karşı saldırıya geçecektir....


Nuh Peygamber rolünde Russell Crowe'un yer aldığı filmde Crowe'a Jennifer Connelly, Emma Watson ve Anthony Hopkins gibi isimler eşlik ediyor. Epik öğlerin yanısıra fantastik unsurları da bir araya getiren filmin yönetmeni ise en son Siyah Kuğu (Black Swan) filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yönetmen Darren Aronofsky.