Game of Thrones hayranlarına üzücü haber
02.10.2015 23:23

 
Reyting rekorları kıran Game of Thrones serisinin yazarı George R.R Martin, serinin sinema filmi olacağına ilişkin söylentilere noktayı koydu. Serinin film olacağı ve bazı ''ölmüş karakterlerin'' yeri döneceği iddiaları içeren haberleri değerlendiren Martin, hayranları üzecek bir haber verdi.

 

The Daily Star tarafından ilginç bir şekilde yazarın ağzından, ''Game of Thrones film oluyor'' açıklaması, tüm dünyada söz konusu internet sitesi kaynak gösterilerek duyurulunca Game of Thrones hayranları büyük bir heyecan yaşadı. Aynı haber, Türkiye'de de yankı buldu.

 

Ancak iddialar, birinci ağızdan yanıtlandı. HBO yapımı serinin yazarı Martin, kendisine ait LiveJournal adlı internet sitesinde, ''Kızlar, erkekler, evlatlar... Her okuduğunuza inanmayın. Hele ki internetteyse'' açıklamasında bulundu. 

 

 

                                           

 

 

Film projesi iddiasının herkese cazip geldiğini ifade eden Martin, şöyle yazdı:

 

''Bu fikir aslında hala çok cazip. Sadece benim için değil, bu diziyle ilgili çok sayıda insan için... Oyuncular, yönetmenler, yapımcılar, yazarlar... Nasıl olmaz ki? Ama böyle bir proje kararlaştırılmadı. Hiç kimse şu anda bir film projesi üzerinde çalışmıyor.''

 

Film projesinin Robert Baratheon'un Targaryenler'e baş kaldırmasına ilişkin olacağı iddiasını da anımsatan ünlü yazar, ''Eğer bir film olacaksa bu Robert Baratheon'un başkaldırışı hakkında da olmazdı'' dedi.  


Game of Thrones hayranları, şu günlerde sadece film projesini değil Jon Snow'u canlandıran aktör Kit Harrington'ın Belfast'taki sette görüntülenmesini de tartışıyor. Öyle görünüyor ki serinin hayranları, bu aralar sadece 5. sezon sonunda neredeyse bütün Kara Kale ahalisi tarafından bıçaklanan ve kanlar içinde yerde yatarken bıraktığımız Snow'un geri dönüş ihtimaliyle yetinecek gibi görünüyor.

Game of Thrones dizisi, bu yıl 12 dalda Emmy ödülü kazandı. Serinin 6. sezonu, 2016 yılında ekrana gelecek.