Yaşama sevinci veren şarkıcı öldü
27.01.2016 13:23

 

Yaşama sevinci veren ''Wonderful Life'' isimli şarkısıyla 1980'li yıllara damgasını vuran Black, 53 yaşında hayatını kaybetti.

 

''Black'' ismini kullanan şarkıcı ve söz yazarı Colin Vearncombe, 2 hafta önce İrlanda'da geçirdiği ağır trafik kazasının ardından girdiği koma sonucu öldü. 

Liverpool asıllı şarkıcının basın sözcüsü, ölümünü doğrularken, eşi Camilla Vearncombe, acılarının büyük olduğunu belirterek, 10 Ocak'taki kazadan bu yana büyük ilgi gösteren Cork Üniversitesi Hastanesi doktorlarına teşekkür etti.


Üç çocuk babası olan eşinin ailesi yanındayken huzur içinde öldüğünü dile getiren Camilla Vearncombe, "Colin, en değerli uzmanlardan en iyi şekilde ilgi gördü. Ancak kurtulamadı. Onlara yaptıkları için şükran borçluyuz’’ dedi.  


‘’The Mighty Wah!” isimli müzik topluluğunda beraber çalıştığı yakın arkadaşı Pete Wylie ise Twitter hesabından, çok üzüldüğünü belirterek,  ‘’Onunla WAH! stüdyosunda ilk kaydını yaptığımız parçayı hala söyleyebiliyorum ve onun sesi hala kulaklarımda. Çok üzgünüm. Ailesine başsağlığı diliyorum’’ diye yazdı.

 

1962 yılında Liverpool’da dünyaya gelen Colin Vearncombe, 25 yaşındayken ‘’Sweetest Smile’’ adlı ilk şarkısıyla Haziran 1987’de dünya listelerinde ilk 10’a girdi. Ona büyük şöhret getiren ‘’Wonderful Life’’ isimli ikinci hit parçasını daha önce seslendirmiş, ancak listelerde 72. sıraya kadar gelebilmişti. Ancak ikinci cover’ında parça patladı ve İngiltere, İsviçre, Almanya, Fransa, Hollanda ve İtalya’nın da aralarında bulunduğu ülkelerde ilk 10’a girdi. Yaşama sevgisi aşılayan parçayla üne kavuşan Vearncombe, sonraki yıllarda verdiği bir röportajda, pop star yaşamının ‘’hayal ettiği gibi’’ olmadığını belirtti. Mütevazı bir hayat sürmeyi tercih eden Black, ‘’Müzik dünyasında çok az sayıda saygı duyabildiğim insan olduğu için üzgünüm. Pop star hayatı bana göre değil. Meşhur olduktan sonra 2 yıl boyunca hayal kırıklığı yaşadım. Ben çılgınca seks yapmıyor, uyuşturucu kullanmıyordum. Sadece tırnaklarımla kazıyarak buraya gelmiştim. Ama bu hayatı sevmedim’’ dedi.

 

Vearncombe’un seslendirdiği ‘’Wonderful Life’’, birçok film ve reklamda da kullanıldı. Aralarında Tina Cousins ve Katie Melua’nın da bulunduğu müzisyenler tarafından yeniden seslendirildi. Şarkı, dünya çapında 1.5 milyon adet sattı. Vearncombe, kendi ismiyle 15 albüm doldurdu. Ancak geçen yıl yeniden ‘’Black’’ sahne ismine döndü ve bu adla doldurduğu ’’Blind Faith’’ isimli albümü çok olumlu eleştiriler aldı.

 

Aynı zamanda yayınlanmış şiirleri bulunan Vearcombe, hayatını sürdürdüğü İrlanda’da çok sayıda kişisel resim sergisi de açtı. 

 

Black’in ölümü nedeniyle dünyanın dört bir yanındaki hayranları, sosyal medyada üzüntülerini dile getiren paylaşımlar yaptı.


Black’in sözcüsü, ünlü müzisyenin özel bir cenazeyle gömüleceğini, hastanede sevenlerinin taziyelerini belirtmesi için özel bir defter açıldığını açıkladı.