Loras Tyrell süper kahraman oluyor
26.02.2016 14:22

 

Game of Thrones dizisindeki Loras Tyrell rolüyle tanınan aktör Finn Jones'a kelimenin tam anlamıyla piyango vurdu. Jones, Marvel'ın ''Demir Yumruk-Iron Fist'' adlı yeni dizi projesinde kariyerinin ilk önemli rolünü üstlenecek.

 

Entertainment Weekly, Game of Thrones hayranlarının çok sevdiği karakterlerden olan Loras Tyrell'i canlandıran 28 yaşındaki İngiliz aktör Finn Jones'un yeni projesini duyurdu.  Jones, Netflix kanalında yayınlanacak olan dizide Demir Yumruk rolünde izleyici karşısına çıkacak.

 

Marvel-Netflix ortak projesinde Daredevil, Jessica Jones ve Luke Cage'den sonra üçüncü kez bir Marvel karakterinin dizisi yapılmış olacak. Dizi sorumlusu olarak Scott Buck görev alacak. Marvel'ın bütün kahramanlarına yer vereceği ''The Defenders'' adlı dizide de Demir Yumruk izleyici karşısına çıkacak.

 

''Demir Yumruk'', Daniel Rand adlı 9 yaşındaki çocuğun ailesiyle New York'tan kayıp bir şehir olan K’un-L’un'a seyahat ettiği esnada bazı trajik olaylar neticesinde bu şehri yöneten bir adam tarafından evlat edinilmesini konu alıyor. Rand, bir süper kahramana dönüşmeden önce onun tarafından dövüş sanatları ve mistik güçlerle donatılıyor. Sonrasında ise New York'a dönerek süper kahraman olarak yaşamını sürdürüyor.

 

Marvel'ın Asyalı bir oyuncuyu başrol için düşündüğü konuşulurken, ters köşe yapan yapımcılar Finn Jones'da karar kıldı. Jones'un ismi daha önce ''That Hashtag Show'' adlı dizi için de geçmişti.

 

Jones, Game of Thrones dizisinin 6. sezon kadrosunda da yer alıyor.