İlköğretim öğrencisinin hayvan sevgisi kitap oldu
05.01.2013 17:54

 

Marmara Koleji ilköğretim bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Yiğit Cem Akkaya, belgesellerde gördüğü merak ederek araştırdığı hayvanlarla ilgili bilgileri kitapta topladı. İki yılda tamamladığı kitabının tanıtımı için okulda imza günü düzenleyen Yiğit Cem Akkaya'yı arkadaşları yalnız bırakmadı.

Yiğit Cem Akkaya, çeşitli hayvanlarla ilgili yaptığı bilgi araştırmalarını 'Gizemli Hayvanlar' adlı kitabında topladı. Akkaya, araştırmaları sonucunda 128 sayfalık kitabında 125 hayvanla ilgili bilgiler vererek arkadaşlarına da örnek oldu. Araştırmasını yaptığı hayvanların fotoğraflarını da kendisi seçerek kitabın düzenini yapan Akkaya, Bodrum Marmara Koleji Halikarnassos Kültür Merkezi'nde düzenlenen imza gününde, kitabını tanıtarak, arkadaşları için imzaladı. Sokak Kitapları Yayınevi'nden çıkan ve ilk etapta bin adet basılan kitaba küçük yazar Akkaya'nın arkadaşları da ilgi gösterdi.


Yiğit Cem Akkaya da arkadaşlarının ilgisinden memnun olduğunu belirtti. Akkaya, “Hayvanların gruplarını belirledim. Yaşama alanlarına göre gruplandırdım. Bu canlılarla ilgili bilgiler ve fotoğraflar ekleyerek, kitabı hazırladım. Kitaplar sadece okumak için değil, bilgi edinmek ve ufkumuzu genişletmek için önemlidir” dedi.


 

 

DHA