Ahmet Güneştekin, CONTEMPORARY ISTANBUL 2012'DE
18.11.2012 16:19

 

TÜRK ÇAĞDAŞ SANATININ EN ÇOK KONUŞULAN İSMİ AHMET GÜNEŞTEKİN, CONTEMPORARY ISTANBUL 2012’DE

 

Türkiye’nin adından en çok bahsedilen çağdaş sanatçısı Ahmet Güneştekin, geçtiğimiz günlerde açtığı en büyük kişisel sergisi “Yüzleşme”nin ardından Contemporary İstanbul 2012’ye, son dönem işleriyle Mim Art Gallery bünyesinde katılıyor. Güneştekin, “Yüzleşme” sergisiyle eş zamanlı olarak yer aldığı Contemporary İstanbul ile Türk çağdaş sanatına damga vuruyor.

 

 

15.11.2012, İstanbul

 

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en değerli sanatçılarından biri olan Ahmet Güneştekin, eserlerinde mitoloji ve sözlü kültürden besleniyor, dinler, savaşlar ve insanlık suçları gibi toplumsal olayları konu ediniyor. Beslendiği coğrafya olan Anadolu ve Mezopotamya’nın sesi oluyor. Contemporary İstanbul fuarı için her sene yeni eserler üreten tek sanatçı olan Güneştekin, bu sene de son dönem eserleri ile Contemporary İstanbul’a katılıyor. Geçtiğimiz günlerde açtığı “Yüzleşme” sergisine eş dönemli olarak Contemporary İstanbul’da da yer alan sanatçı, Türk çağdaş sanatına damga vuruyor.

 

Contemporary Istanbul 2012’ye Mim Art Gallery ile birlikte katılan Güneştekin, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de fuarın en önemli isimlerinin başında geliyor. Fuara ilk defa katılan Mim Art Gallery’nin 140 m2’lik bir sergi alanının 70m2’si Güneştekin’in son dönem eserlerine ayrılmış durumda.

 

Sanatçının Contemporary İstanbul 2012’deki sergileyeceği eserler 6 Kasım’da açılan ve 30 Kasım’a kadar Antrepo No 3’te gezilebilecek görkemli “Yüzleşme” sergisinin bir ayağı niteliğinde.

 

Ahmet Güneştekin ve eserleri hakkında daha detaylı bilgi almak için; Accord İletişim; 0212 275 47 10