Ressam Türegün 34'üncü sergisini açıyor
10.01.2013 20:31

Türkiye'de kabartma resmin öncüsü olarak tanınan ressam Türkel Türegün, 50'nci sanat yılını Caddebostan Kültür Merkezi'nde 20 Ocak'ta açacağı sergisiyle taçlandıracak. Türegün'ün "Benim Baharlarım" adını verdiği sergide, ağaç oyma sanatçısı kardeşi Atilla Önen'in de eserleri yer alacak.
 

Kendi hazırladığı özel bir macunla yaptığı kabartma tablolar ile yağlı boya eserleri, Türkiye ve Almanya'da çok sayıda sanatseverin evlerini, Abu Dabi ve Kuveyt saraylarını süsleyen ressam Türkel Türegün, yarım asırlık sanat yaşamındaki 34'üncü sergiyi açacak olmanın heyecanını yaşıyor. Kendini doğa aşığı olarak tanımlayan Türegün, sergide çoğu doğa temalı 50'ye yakın eserinin yer alacağını belirtti.


Sergiyle ilgili yaptığı çalışmalarda konu zorluğu çekmediğini ifade eden Türkel Türegün “Bu sergide yine aklıma ne geldiyse yaptım. Benim için konu zorluğu diye bir şey yok. Kabartmalarım çok zorlu olduğu için daha çok yağlı boya eserlere yer verdim. İnşallah daha çok sergiler açacağım” dedi.


 
Ressam Türkel Türegün, 50’nci sanat yılı olması nedeniyle açacağı sergide ağaç oyma sanatçısı olan kardeşi Atilla Önen’in de 6 eserinin yer alacağını belirtti. Caddebostan Kültür Merkezi’nde 20 Ocak’ta saat 18.00'de açılacak olan sergi, 29 Ocak tarihine kadar gezilebilecek.
 
 
 
DHA