Gurbette Aşk'ın güzel Naciye'si Derya Beşerler
27.12.2013 22:17

 
 
Konusu Almanya'daki bir Türk mahallesinde geçen Gurbette Aşk dizisinin güzel, ama ''erişilmesi zor'' kızı Naciye'yi genç oyuncu Derya Beşerler canlandırıyor. Dizinin Mehmet'ini (Sina Özer) etrafında döndüren, ancak ''dönerci karısı olmak istemiyorum'' diyerek sık sık reddeden Naciye karakterinin aksine Derya Beşerler, ''Ben olsam öyle davranmazdım'' diyor.
 
 
Naciye'yi heyecanlı ve bir o kadar da ''gözü yüksekte'' bulan Beşerler, sonunda Mehmet'e ''evet'' diyeceğine inandığını, ancak bunun nasıl olacağını şimdilik kendisinin de bilmediğini belirtiyor.
 
 
Ablası Zeynep Beşerler de kendisi gibi oyuncu olan Beşerler, sinema sanatının ''mektepli'' oyuncusu, yani bu işin eğitimin almış... Sinema-televizyon mezunu olan Derya, önce kamera arkasında iken, sonradan önünü, yani oyunculuğu tercih etmiş. Onunla ilgili bir başka ilginç ayrıntı da onu ablasına çok benzetip bazen ''o'' zannetmeleri... Derya Beşerler ile Gurbette Aşk'ın Beykoz'daki setinde görüştük. Gerçekten de Naciye'nin aksine çok yumuşak, uyumlu ve güleryüzlü olan Derya Beşerler'in canlandırdığı karakterle benzer yönü ise gelecek hedefini net olarak koyması... O, oyunculukta uzun soluklu olmayı ve çok uzun yıllar sürdürmeyi istiyor.