52 yaşında gençlik rolüne geri dönüyor
10.09.2014 01:45

 
 
Ünlü aktör Tom Cruise'a beyazperdedeki ilk çıkışını getiren Top Gun filmi, 28 yıl aradan sonra yeniden beyazperdeye gelmeye hazırlanıyor. Filmin başrolünde ise bu yapımda 24 yaşındayken kamera karşısına geçen 52 yaşındaki Tom Cruise'un yeniden rol alması planlanıyor.
 
Total Film'in haberine göre, son olarak Walt Disney yapımı animasyon Orman Kitabı'nın senaryosunu kaleme alan Justin Marks, Top Gun 2 filminin de senaryosunu yazacak. Top Gun filminin 2012 yılında intihar eden yönetmeni Tony Scott'ın ardından projeyi hayata geçirmek için uzun süredir bekleyen yapımcı Jerry Bruckheimer, sonunda proje için kolları sıvadı.
 
Filmin başrolünde 52 yaşındaki Tom Cruise'a yeniden yer verilmesi düşünüldüğü için senaryonun da buna göre şekilleneceği belirtilirken, filmin diğer ünlü oyuncuları Val Kilmer ve Kelly McGillis'in projede yer alıp almayacakları bilinmiyor.
 
 
 
 
                                 
 
 
 
 
-Pilot montları bile meşhurdu
 
Top Gun, donanma pilotu olan ve ''Maverick'' kod adlı Pete Mitchell'ın (Tom Cruise) Top Gun onur ödülünü almak için verdiği mücadeleyi konu alıyordu.
 
Tom Cruise'un 24 yaşında rol aldığı film, gösterime girdiği 1986 yılında senenin en çok hasılat yapan filmi olmuştu.  Tom Cruise'un pilot montlarını tüm dünyada ünlü hale getiren filmin ardından bu montlar gençler tarafından çok tercih edilmişti. Filmin ''Take My Breath Away'' adlı soundtrack parçası da dillerden düşmemişti.
 
Yönetmenliğini Tony Scott'ın rol aldığı filmin yapımcıları Don Simpson ve Jerry Bruckheimer idi. Ehud Yonay'ın kitabından Jim Cash ve Jack Epss Jr'ın senaryolaştırdığı filmde, Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards, Tom Skerritt ve Meg Ryan rol almıştı.