Aronofsky, rüya takımını kuruyor
12.01.2016 00:06

 
''Rüya için Bir Ağıt-A Requiem for a Dream'', ''Siyah Kuğu-Black Swan'', ''Güreşçi-Wrestler'' gibi baş yapıtların yönetmeni Darren Aronofsky, yeni projesi için rüya takımını kuruyor.
 
Variety'nin haberine göre, Aronofsky, 1 Oscar, 3 Altın Küre ödülü bulunan Jennifer Lawrence ile henüz ismi beirlenmemiş projesi için anlaştı. 
 
''Joy'' adlı David O. Russell imzalı filmde icat ettiği açılır kapanır paspası markalaştırmak için mücadele veren genç bir kadını canlandıran ve ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında 3. kez Altın Küre ödülü kazanan Lawrence, Aronofsky için imzayı attı. Ünlü yönetmenin şimdi de İspanyol aktör Javier Bardem ile görüşme masasına oturduğu, büyük ihtimalle anlaşmaya yakın olduğu belirtildi.
 
 
Aronofsky'nin senaryosunu yazıp yöneteceği filmin yapımcılığını Paramount Pictures üstlenecek. Çekimlerine ilkbahar aylarında başlanacak olan film, huzurların evlerine gelen bazı davetsiz misafirler yüzünden bozulan bir çiftin hikayesini konu alıyor. Filmin 2017 yılında gösterime girmesi planlanıyor. 
 

Aronofsky, ayrıca tanınmış ABD'li akrobat motosikletçi Evel Knievel'in hayat hikayesinin hazırlıklarını da sürdürüyor. Filmde ünlü aktör Channing Tatum, Knievel'i canlandıracak.  Yönetmenin ajandasında ayrıca bir aile filmi de yer alıyor.

 

Filmde rol almak için çok sayıda usta oyuncunun Aronofsky'nin kapısını çaldığı, ancak onun ilk tercihinin Bardem olduğu da belirtiliyor. Aronofsky'nin, Jennifer Lawrence'ın rol almayı planladığı yeni film konusunda fikrini değiştirmesinden haberdar olur olmaz rolü başarılı oyuncuya önerdiği, onun da hemen kabul ettiği de gelen haberler arasında... 

 

Jennifer Lawrence'ın rol aldığı  ''X-Men: Apocalypse'' adlı film, 19 Mayıs'ta, ''Passengers'' ise 23 Aralık'ta gösterime girecek. Javier Bardem ise ''Karayip Korsanları'' serisinin 5. filmi olan ''Karayip Korsanları: Ölü Adamların Hikayeleri Yoktur-Pirates Of The Caribbean: Dead Men Tell No Tales'' adlı filmde kötü adamı canlandırıyor. Film, 7 Temmuz 2017 tarihinde gösterime girecek.