Kardeşim Benim, Dedemin Fişi'ni çekti
25.01.2016 23:44

 

Başrolünü Burak Özçivit ile Murat Boz’un paylaştığı ”Kardeşim Benim”, gişede bu hafta gösterime giren ”Dedemin Fişi” adlı komedi filmini geride bıraktı.

 

Gösterime girdiği ilk haftasında 408 bin 841 izleyiciyi sinema salonlarına çeken ”Kardeşim Benim”, 22-24 Ocak tarihleri arasında (geçen hafta sonu)  313 bin 548 izleyici topladı. Film, bu rakamla gösterime girdiği ilk 2 günde 305 bin 29 kişiyi sinema salonlarına çeken BKM yapımı ”Dedemin Fişi”ni geride bıraktı.

 

”Kardeşim Benim”, böylece 9 gün içerisinde toplamda 1 milyon 15 bin 571 seyirci topladı ve 11 milyon 544 bin 744 lira gişe hasılatının sahibi oldu.

 

 

                                               

 

 

Bir yol hikayesi olan ”Kardeşim Benim” de yıllardır dargın olan iki kardeşin, Hakan (Burak Özçivit) ile Ozan Demir’in (Murat Boz) zorunlu yolculuğunun hikayesi. İki kardeşin, babalarının vasiyeti üzerine bir düğünde şarkı söylemek üzere yola çıkmalarını ve güzergahlarında arabası bozulan Zeynep’i (Aslı Enver) de otomobillerine alarak seyahate devam etmelerini anlatan filmin yarısından fazlası İstanbul-Urla yolunda geçiyor.

 

Yönetmenliğini Meltem Bozoflu’nun üstlendiği ”Dedemin Fişi” filminde Onur Buldu, Alper Kul, Büşra Pekin, Erdem Yener, Onur Atilla, İrem Sak, Özge Borak, Uğur Bilgin, Ali Sunal ve Ayşen Gruda rol alıyor. Film, Malatyalı Çirci ailesinin miras serüvenini konu alıyor.

 

Box Office Türkiye verilerine göre, 22-24 Ocak 2016 tarihleri arasında gişe rakamları şöyle: