Prince'in ölümündeki soru işareti
22.04.2016 14:29

 

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı Prince Rogers Nelson 57 yaşında hayatını kaybetti. Prince'in ani ölümü tartışmaya neden olurken, Michael Jackson'ın ölümünde olduğu gibi doktor ihmali iddialarını beraberinde getirdi.

 

Polis, Perşembe sabahı Prince'in aynı zamanda stüdyo olarak kullandığı evinden acil sağlık yardımı çağrısı aldıklarını, Paisley Park Stüdyosu'na vardıklarında Prince'i asansörde hareketsiz halde bulduklarını belirtti.

 

Acil yardım çağrısının yerel saatle 9:43'te yapıldığı, Prince'in ölüm saatinin kayıtlara 10:07 olarak geçtiği, olayla ilgili araştırmanın sürdüğü bildirildi.

 

Prince'in sözcüsü Yvette Noel-Schure, Associated Press'e yaptığı açıklamada, pop ikonları arasında yer alan 57 yaşındaki sanatçının, Minneapolis'in banliyösü Chanhassen'deki evinde ölü bulunduğunu doğruladı.

 

Prince, 15 Nisan'da grip nedeniyle hastaneye kaldırılmış, ardından taburcu edilmişti. Şarkıcının ağır derecede grip olmasına rağmen neden taburcu edildiği soru işaretlerine neden olurken, bu rahatsızlıktan kısa bir süre sonra ölmesi de doktor ihmali iddialarına neden oldu.

 

-Milyonlarca albüm sattı

 

Prince, müzik dünyasının en yaratıcı isimlerinden biri olarak tanınıyordu.

 

Ünlü şarkıcı, caz, funk ve disko türlerini bir araya getirdiği şarkılarıyla ve değişik ses tonuyla milyonların hayranlığını kazandı. 1970'lerin sonunda artan şöhretini her geçen yıl daha da katladı.

 

"Purple Rain", "Kiss" ve "Raspberry Beret" ile dünya çapında ün kazandı. Çok sayıda Grammy ödülünün sahibi olan Prince, "Rolling Stone" dergisinin düzenlediği Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde de yirmi sekizinci sırada yer almıştı. Sadece "Purple Rain" albümü dahi ABD'de yaklaşık 13 milyon adet satmıştı.

Prince 1980'lerde yayınladığı Purple Rain, 1999 ve Sign O' the Times albümleriyle uluslararası üne kavuşmuştu.

 

Kariyeri boyunca 30'dan fazla albüm yapan Prince'ın satış rakamları 100 milyonu aşmıştı.

 

Şarkıcılığının yanında şarkı sözü yazarı ve aranjör de olan Prince, birçok enstrümanı da çalabiliyordu.

 

Prince, ''HITnRUN Phase Two'' adlı son albümünü Aralık 2015'te çıkarmıştı ve geçen haftaya kadar turnedeydi.