Game of Thrones zengin etti
24.07.2016 23:18

Game of Thrones dizisinin 5 oyuncusu, 7. sezonda bölüm başına servet değerinde ücret alacak.

 

Hollywood Reporter'ın haberine göre, HBO, reyting rekortmeni dizisinin başrol oyuncularını servete boğacak.  24 dalda Emmy ödülüne aday gösterilen dizinin oyuncuları, ekranın en yüksek ücret alan ekibi unvanını kazanmaya hazırlanıyor.

 

Kanalın kararına göre, Game of Thrones'un 5 başrol oyuncusu Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Kit Harington (Jon Snow), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) ve Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), dizinin 7. sezonunda bölüm başına 500 bin dolar alacaklar. Bu ücret, 8. sezon için de geçerli olacak.

 

Bununla beraber, bu 5 oyuncunun yazılacak senaryo uyarınca 8. sezonda yer almalarının bir garantisinin bulunmadığı da belirtildi. Dizide bugüne kadar Ned Stark (Sean Bean), Robb Stark (Richard Madden), Catelyn Stark (Michelle Fairley), Tywin Lannister (Charles Dance) gibi öyküyü sürükleyen başrol oyuncuları, George R.R. Martin'in romanlarında yer alan hikayede olduğu üzere öldürülmüştü.

 

 

Sansa Jon

 

 

Game of Thrones evreninde yaşamının garanti olmadığını sık sık dile getiren Martin'in geleneğini iki senarist David Benioff ile D.B Weiss de sürdürüyor.

 

Game of Thrones dizisi gelecek sezon her sene olduğu gibi ilkbaharda başlamayacak, yaz aylarında ekrana gelecek. Dizinin bölüm sayısı da kısaltılarak 10'dan 7'ye indirildi. Dizinin 8. sezonunun da bir değişiklik olmazsa son sezon olacağı belirtiliyor.

 

Dizinin önemli roller üstlenen Sophie Turner (Sansa Stark), Maisie Williams (Arya Stark), Bran Stark (Isaac Hempstaad Wright), Lord Varys (Conleth Hill), Davos Seaworth (Liam Cunnigham) gibi oyuncularının ne kadar ücret alacağına ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Game of Thrones, HBO ekranındaki tüm diziler arasında en çok izlenen ve en uzun süre ekranda kalan yapım unvanını da taşıyor.