<
INDIANA JONES: Harrison Ford'un canlandırdığı Indiana Jones karakteri, sinema tarihinin en sevilen isimlerindendi. Bu maceracı karakter, aslında Hiram Bingham III isimli bir arkeologdu. 1911 yılında İnka antik kenti Machu Piccu'yu keşfeden bu değerli bilim adamı, ünlü seriye ilham kaynağı oldu. Indiana Jones, İnkalar'ın Kayıp Şehri kitabından senaryolaştırılarak beyazperdeye aktarılmıştı.

Bu film karakterleri aslında gerçek kişilerdi!

16.12.2013 00:15

 

Sinema dünyasında bazı ünlü film karakterleri, gerçek kişilerin hayat hikayeleri baz alınarak beyazperdeye geldi. Birçok insanın duyunca hayret edeceği şekilde birbirinden fantastik bu karakterlerin çıkış noktası, seri katillerden arkeologlara kadar bazı kişilerin ilginç yaşamları oldu. 

 

Bazıları roman veya çizgi romanlardan beyazperdeye aktarılan bu öykülerdeki kişileri, romanların yazarları, gerçek yaşamdan esinlenerek yaratmıştı.

 

Kimi iyi, kimi kötü, kimi ise farklı yönleriyle sinema karakterlerine can veren bu kişiler, böylece sinema perdesinde ölümsüzleşmiş oldu. İşte sinema karakterlerine ilham veren o kişiler ve bu esin sayesinde yaratılan film karakterleri:

Güncel Galeriler