Hülya Avşar nereye koşuyor?


Burcu B. Bilgin

Yıl 1983… 20 yaşında, mavi gözlü, masum yüzlü bir kız Türkiye güzeli seçiliyor. Daha tacını yeni takmışken kendi deyimiyle ”kırmızı BMW sahibi” bir gençle birkaç yıl evvel yaptığı kısa süreli evliliği saklaması sebebiyle tacı alınıyor. O günden sonra şu isimle parlıyor: Taçsız Güzel…

Hülya Avşar gençliği

O dönem çok popüler olan İtalyan aktris Ornella Muti’ye benzetilen Hülya Avşar, birbiri ardına filmler çeviriyor, herkes ondan söz ediyor. Evli futbolcu Tanju Çolak ile skandala karışsa, deli dolu tavırlar sergilese de popülaritesinden bir şey eksilmiyor.

Gel zaman git zaman İbrahim Tatlıses’li filmlerden nitelikli projelere geçiyor, aslında iyi bir oyuncu olduğu keşfediliyor. Berlin in Berlin, 72. Koğuş, Bir Kadının Anatomisi, Salkım Hanım’ın Taneleri, Benim Sinemalarım, Hasan Boğuldu gibi hatırı sayılır projelerde rol alıyor. Artık yolunu oyunculukta başarıyla sürdüreceği düşünülüyor.

Ancak zaman ilerlerken görülüyor ki Hülya ”bildiğimiz Hülya”… Şov programında Ricky Martin’i ellemesi, Özcan Deniz ile girdiği ”askerlik ve cinsellik” sohbeti, Kaya Çilingiroğlu ile olaylı evliliği derken yaş giderek kemale eriyor.

Artık tenis oynarken verdiği frikikler ”selülitleri” sebebiyle haber oluyor, yaptığı tuhaf espriler, ona buna sataşması toyluğuna verilmiyor, kredisi giderek tükeniyor. Üstelik nitelikli sinema filmlerine de zaten arkasını dönüyor. Sonun başlangıcına böyle geliyor.

Hülya Avşar

Kendinden 10 yaş genç Gülben Ergen ile giriştiği yarışı eskisi kadar alımlı olmayan bir kadın olarak sürdüremeyince enerjisini sadece tuhaf açıklamalarla olay yaratmaya veren Hülya Avşar, sonunda bardağı geçtiğimiz hafta içinde taşırdı.

Eski rol arkadaşı Mehmet Aslantuğ’a, ”Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın” diyen Avşar, ondan usturuplu bir ayar yedi. Sonrasında olaylar büyüdü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yürüşünde Hülya Avşar karşıtı pankartlar açıldı. Bilge sayılamayacak Deniz Akkaya bile onu suçladı.

Hülya Avşar Mehmet Aslantuğ

Kaldı ki yaşadığı hayal dünyasında yürümeyen evliliğinin faturasını ”çalışmaya” bağlayan Hülya Avşar’ın ”evde oturması” halinde de Çilingiroğlu ile ”sonsuza kadar mutlu” yaşayamayacağı ortadayken neden bu açıklamayı yaptı ve hemcinslerine ateş etti? Şu ortada ki artık her şeyin sonunda olduğunun o da farkında ve bugün Aslantuğ’un yaptığı açıklama çok doğru. Psikolojik bir sıkıntı geçiriyor.

Şimdi de sözlerinin cımbızla çekildiğini iddia ediyor, kendisinin 5 yıl sonra anlaşılacağını haykırıyor. Belli ki hayatını konu ettiği Selfie isimli filmine de reklam arıyor.

Hülya Avşar

Sinema kariyerini kendi eliyle çöpe attığına ve güzelliğinin yerinde de artık epeyce yeller estiğine göre aslında bu hikayesini bütün çıplaklığıyla filme alsa belki gişe rekoru bile kırabilir. Buna da cesaret edemeyeceğine göre onun kişisel tarihine hep beraber tanıklık etmeyi sürdüreceğiz.

Hülya Avşar

+ Hiç yorum yapılmamış

Yorum yap