Evleri çocuklar mı yönetiyor?


Burcu B. Bilgin

Grammy törenine bu sene ne Rihanna’nın fazla kiloları, ne de Miley Cyrus ya da Lady Gaga’nın çılgın kıyafetleri damga vurdu. Bu yıl ”müzik dünyasının en güçlü çifti” unvanına açık ara sahip olan Beyonce ile Jay-Z’nin biricik ufaklıkları Blue Ivy’nin tavırları konuşuldu. Hatta sosyal medya hala bu mesele üzerine yapılan yorum ve esprilerle çalkalanıyor. 6 yaşındaki bir çocuk bütün Twitter geyiklerinin merkezi haline geldi.

Ne yaptı peki el kadar çocuk? Güya babası Jay-Z ödül alamadığı için, ama kuvvetle muhtemeldir ki yaşıtları çizgi film izleyip çoktan yatmışken oralara sürüklendiği için Blue Ivy, bütün gece oflayıp pofladı. Sonunda dayanamayıp tam da konuşmaların en hararetli anında ana babasına postayı koyup eliyle ”Alkışlamayın yeter” yapıverdi.

Geceye TL karşılığı 33 bin olan bir elbiseyle ve ayaklarını fırıncı küreği gibi gösteren lame pabuçlarla gelen Blu Ivy’nin esasen pek de suçu yok.

Blu Ivy

Korumalarla gezen, tam zamanlı iki dadı sahibi, bir eli yağda, diğeri baldaki velet doğmadan ailesi evlerine onun için 3 milyon dolarlık tadilat yaptırmıştı bile. Gerisi zengin malı-züğürt çenesi. Zira çocuk kısmına vermekle iyi olunmaz. Mesela Madonna’nın uğruna masal kitapları yazdığı oğlu Rocco da büyüyünce ”Babamla yaşayacağım” diyerek annesini terk ediverdi.

(Madonna ve zalım Rocco)

Madonna Rocco Ritchie

”Bizim zamanımızdaaa” diye kafa şişirmek için demiyorum. Ama geçenlerde de bir Facebook paylaşımım sonucu öğrendim ki yarı yıl tatilinde önüne gelen arkadaşım çocuğunu Enes Batur’un filmine yollamış. Aralarında bir çoğu Enes Batur kim onu bile bilmeden gönderivermiş, gitsin.

Daha bebekken ellerine tableti verip ağzına kaşığı sokarsan 10 yaşında da Enes Batur’u örnek alır, zenginlik hayalleri kurmaya başlar işte…

Blu Ivy Beyonce Jay Z

Çünkü bütün arkadaşları gidiyormuş o filme… Eh bütün arkadaşlar da kim? Bütün arkadaşlar denilen kitle, yine bir başka çocuğun bütün arkadaşları. Biz de çocuk olduk hanımlar, beyler… İzin vermedi mi evdekiler, ”Yeaa bütün arkadaşlar gidiyor ama” derdik. Kimsenin gittiği yoktu da taktiksel olarak damlaya damlaya göl olur. Sonunda çeteleşir, gidersin.

Haa peki yapmasan ne oluyor? ”Ama…” diye başlamayın, diyelim ki sizin çocuk Blue Ivy’nin 33 bin liralık elbisesinden istedi, ne diyeceksin? ”Yok” diyeceksin ne diyeceksin. Enes için de yok de, sen bi de, bir şey deneyeceğiz.

Bu da Kim Kardashian’ın Gucci elbiseli bebesi

North West Kim Kardashian Kanye West

Bir sömestr tatilleri vardı, onda da eve mi tıksaydık demeyin, mesela Coco filmini de izleyebilir. Çocuk dediğiniz her kararı kendi verecekse aileleri ne işe yarıyor ki?

Başta da dediğim gibi dalga geçilen Blue Ivy’nin de suçu yok. Hababam Sınıfı’nın filmlerinden birinde Mahmut Hoca karneleri velilere dağıtıyor ve ”Bu karneler sizin” diyordu. İşte o karneler de Beyonce, Jay-Z ve daha ne kadar o tip veli varsa onların…

+ Hiç yorum yapılmamış

Yorum yap